„Indywidualny program MBA Rozwiń praktyczne umiejętności biznesowe”

Wg opisu ksiązki:
Aby nauczyć się prowadzenia firmy albo pozyskać nowe kompetencje zawodowe, nie trzeba kończyć specjalistycznych studiów biznesowych. Zdecydowana większość współczesnych ludzi biznesu opiera się w swojej działalności jedynie na zdrowym rozsądku, prostej arytmetyce i znajomości kilku ważnych zasad. Josh Kaufman za główny cel postawił sobie pokazanie w jasny i zrozumiały sposób tych najważniejszych pojęć ze świata biznesu w możliwie jak najmniej czasochłonny sposób.

Jego książka Indywidualny program MBA to kompleksowy i przejrzysty przegląd wszystkich ważnych tematów biznesowych – takich jak przedsiębiorczość, rozwój produktu, marketing, sprzedaż, negocjacje, księgowość, finanse, produktywność, komunikacja, przywództwo, projektowanie systemów, analiza i zarządzanie operacyjne – a wszystko to zawarte w jednym tomie.

Znajdziesz w niej 271 prostych pojęć, nowoczesne koncepcje i konkretne narzędzia, dzięki którym nauczysz się myśleć o biznesie w nowy, przydatny sposób. Wśród najważniejszych zagadnień znajdziesz m.in.:
  · Pięć elementów każdej firmy. Możesz zrozumieć i ulepszyć każdą firmę, dużą lub małą, koncentrując się na pięciu podstawowych kwestiach. Czy wiesz, na jakich obszarach danej organizacji trzeba się przede wszystkim skupić?
  · Dwanaście form wartości. Produkty i usługi to tylko dwa z dwunastu sposobów kreowania wartości dla klientów. Jakie są pozostałe?
  · Cztery metody zwiększania przychodów. Istnieją tylko cztery sposoby, aby firma mogła zarobić więcej pieniędzy. Czy je znasz?

Po przeczytaniu tej książki uważam, że oferuje dość ciekawą encyklopedyczną wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu. Zasada Pareto, która jest w niej wielokrotnie przedstawiona naprawdę sprawdza się w życiu. Ja niestety nie założyłam własnej firmy po przeczytaniu tej książki, ale gorąco polecam jej przeczytanie. 

Polecam również z ciekawości i dla porównania przeczytanie książki założyciela firmy Nike: „Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE” P. Knight. Zderzenie prowadzenia firmy przez tego biznesmena i studiów MBA, daje ciekawą mieszanke wrażeń i pokazuje jedno z wielu oblicz prowadzenia biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.