Bootstrap – pierwsze wrażenie

Jak na razie dopiero co liznęłam Bootstrap’a przy małym projekciku, który wyciąga dane z bazy danych i wyświetla je w postaci tabelarycznej z odpowiednim formatowaniem, więc doświadczenie na razie mam malutkie. Niestety nie mogę pochwalić się tym projektem na szerszym forum- jako że jest to projekt komercyjny i tylko do użytku wewnętrznego.

Co mi się od początku podobało w Bootstrapie to fakt, że może się nim bawić każdy niezależnie czy zna jakiekolwiek technologie webowe czy też dopiero co zaczynaja. Fajne jest to, że jest to taki „kombajn do zbierania czereśni” – czyli łączy w sobie HTML5, CSS, odrobinę SaaS oraz JQuery. Faktycznie można w nim tworzyć w błyskawiczny sposób strony, prezentacje danych oraz mini aplikacje webowe.

Dokumentacja saemgo framewroku jest wprost genialna – wszystko prosto wytłumaczone z odpowiednimi przykładami. Odsyłam do strony:

https://getbootstrap.com/docs/3.3/

Zalecam używanie wersji 3.3, jakoże wersja 4.0 nadal jest w fazie beta, więc jak chce się zrobić coś stabilnego to można się nieźle zdziwić;)

 

Co prawda nie jestem pewna czy nadaje się on do wyświetlania dużej ilości danych (powyżej 10 000 rekordów), nawet postronicowanych. W niedługim czasie będę miała okazję dalej rozwijać powyższy projekcik, więc będę zdawać relacje na bieżąco z napotkanych problemów i ich rozwiązań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.