Podsumowanie Kolejnego tyg.

No i minął kolejny tydzień konkuroswej aplikacji. Niestety minął on pod hasłem – poprawka głównego buga w apce – czyli jak się okazało złego wyświetlania smsów w katalogach.

A było to tak- napisałam sobie funkcje, która usuwała wybrana konwersację z katalogu – no i pięknie działała, konwersacja była usuwana i nie wyświetlała sie na liście konwersacji w danym katalogu. Jednakże moja ręka testera podopwiedziała mi – zobaczmy co się wyświetla w innych katalogach…No i okazało się, że w katalogach, które powinny być teoretycznie puste-również wyświetlają się wszystkie smsy. Jakoś do mnie od razu nie dotarło, że nie jest to pożądana funkcjonalność w moim programie, więc dopisałam funkcję, która przenosi konwersację do innego katalogu. No i tu się zaczęło – konwersacja była zarówno w katalogu z którego była przenoszona jak i również w tym do którego była przenoszona. No i padło, że to chyba update nie działa …dawaj szukać sposobu jak podejrzeć baze danych SQLite w Android Studio – emulator jakoś nie za bardzo mi pokazywał to co chciałam- trzeba było dobić się do katalogu-/data/data/* na telefonie – a jakimś cudem i emulator i mój telefon z uporem maniaka, twierdziły, że nie mam tam praw do odczytu. Po kilku dniach walki – jak już powiedziałam, że koniec – chyba zrezygnuję z tego konkursu, bo poległam na zapytaniu do bazy danych, mój mąż litościwie udostępnił mi swój zrootowany telefon. Niestety po następnym uroczym wieczorze z Android Studio -okazało się, że również bazy nie mogę podejrzeć;( Jendakże wujek Goole i tym razem dał radę – zainteresuj się tym:

https://github.com/sanathp/DatabaseManager_For_Android

 

i to okazało się być strzałem w 10tkę -podglad bazy Sqlite jak na dłoni pokazał, że używam złej nazwy pola z bazy w zapytaniu wyświetlającym konwersacje w folderze. Po drobnej poprawce – program działa jak marzenie.

Co udało mi się jeszcze w tym tyg zrobić:

– wyszukiwanie folderow po nazwie,

– wyszukiwanie smsów po słowie kluczowym,

– poprawa GUI, czyli udostępnienie strzałki 'Cofnij’ do poprzedniej aktywności.

Zostaje do zrobienia na następny tydzień:

– tworzenie nowych smsow

– odbieranie smsów przy użyciu Broadcast receiver

– poprawka bugow

– kasowanie smsów

 

Do zrobienia poza tym:

– tworzenie reguł filtrowania

– zastosowanie reguł filtorwania na przychodzących smsach

– ustawienia użytkownika (tło aplikacji, kolory)

– powiadomienia + liczba smsów w katalogach i na ikonce aplikacji

– wersje językowe (na razie jest ang.)

 

No to jak widać nie będę się nudzić….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.